Molimo Vas da podijelite Vaš prijedlog za akciju, glasovanje drugih, sudjelovati!

IZLOZBA FOTOGRAFIJA OBICNIH LJUDI BEZ LJUDSKIH PRAVA

Pozdrav svima,
Ja sam Petar iz Beograda.
Evo ukratko cu vam izneti moju ideju. Ideja je da se organizuje izlozba fotografija na otvorenom. To bi moglo biti na javnim skupovima (protestima) koji se odrzavaju sirom ex-yu republika. Fotografije obicnih ljudi, bez doma, na ulici, u smetlistu, bez vode, bez struje, onih koje prose, u narodnim kuhinjama....
Svaku fotografiju bi jedan od prisutnih nosio u narucju ili podignutu.

Toliko ljudi zivi bez osnovnih ljudskih prava u nasem okruzenju. Mislim da bih to bio odlican apel obicnim ljudima da rzmisljaju gde zive.
Hvala!

24 votes
Vote
Sign in
Check!
(thinking…)
Reset
or sign in with
  • facebook
  • google
    Password icon
    I agree to the terms of service
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    Anonymous Petar shared this idea  ·   ·  Admin →

7 comments

Sign in
    Check!
    (thinking…)
    Reset
    or sign in with
    • facebook
    • google
      Password icon
      I agree to the terms of service
      Signed in as (Sign out)
      Submitting...
      • Anonymous Petar commented  · 

Odluceno je da u subotu 10 decemra organizujemo performans - grupni logo ljudskih prava koji je inace uradio jedan nas sugradjanin. Potrebno je oko 150 volontera.
        Zato vas pozivam da dodjete na trg Republike u Beogradu izmedju 13.30 i 14.00 casova.
        Ucinimo ivaj dan posebim. Neka ovo bude samo jedna u nizu manifestacija globalne gradjanske solidarnosti!
        Pozdrav

• Slavica commented  · 

Ima i beograđana, koji imaju stare kuće, koje su stradale od bombardovanja, pa Opštne nisu htele ništa da preduzmu, a takođe i kada je bio zemljotres koji se osetio jako i u Beogradu, takođe Opština nije izašta da vidi iako je podneto pismenim putem. Smatram da beograđani imaju najmanje prava u Beogradu, da se uvek gledaju Romi i sve druge nacionanalnosti koje su došle u Beograd podobijaše po dva stana, od takvih beograđani koji imaju 30m2 i oronulu staru kuću nemaju nikakva prava da dobiju išta.

• Anonymous commented  · 

Ideja mi se svidja ali treba da se prosiri. Nisu ugrozeni samo oni "koji zive na ulici" vec svi. Ugrozeni su svi oni koji se osecaju Frustrirno a to ne yavisi toliko od trenutnog stanja koliko para imaju u dzepu i gde zive!

Feedback and Knowledge Base